Case study

EasyFoto aplikacja do wysyłania i zarządzania zdjęciami w chmurze. Zdjęcia można dodawać klientem przez REST API lub z formularza www. Zdjęcia przechowywane pod hashowanymi linkami UUID. Aplikacja posiada interfejs REST API do przeglądania bazy zdjęć oraz bibliotekę komunikacyjną.

Stos technologiczny

Linux, Python3.8, Django 3.2, Django Rest Framework, Celery 5, Redis, Memcached, PostgreSQL, uwsgi, Swagger, Ngnix

Case

Jak dobrze wiedzą wszyscy skuteczni sprzedawcy ecommerce bez zdjęć się po prostu nie da sprzedawać w internecie. Z kolei ten kto choć raz próbował sprzedać jakąś rzecz na Allegro czy zareklamować się na Facebooku wie, że DOBRE zdjęcie to sukces! Zdjęcie może zrobić każdy. Tylko problem w tym, że nie każde zdjęcie zwróci uwagę potencjalnego klienta. Dobre zdjęcie przykuwa oko. Ważne żeby wszysktie zdjecia zrobić w takim samym powtarzalnym standardzie. A następnie móc je w łatwy i tani sposób udostępnić w internecie, by móc je podpinać i zarządzać nimi w swojej karcie produktów.

Jak stworzyć zautomatyzowany proces fotograficzny, jaki sprzęt wybrać?

Analizując rynek fotograficzny. Szukajać rozwiązań strickte fotograficznych aby stworzyć rozwiązanie dla naszych klientów zdecydowaliśmy się na narzędzia stworzone przez firmę ORBITVU.

https://orbitvu.pl/produkt/alphashot-360/

OrbitVu to zintegrowane sterowanie aparatem, oświetleniem i stołem obrotowym w jednym. Posiada przycisk natychmiastowego fotografowania, skanowanie kodów kreskowych, szablony ustawień i wiele innych przydatnych funkcji. Dzięki takiej kompleksowej konstrukcji i ciekawej aplikacji destktopowej czas postprodukcji zdjęć jest znacznie skrócony.

Aplikacja od ORBITVU pozwala na automatycznie usuwanie tła i grupowo edytować zdjęcia za pomocą profesjonalnych narzędzi. Natomias co dla nas najistotniejsze aplikacja pozwala ustawić cały proces robienia zdjecia w taki sposób aby cały proceś był prosty i powtarzalny. Finalnie wygląda to tak że nawet osoba która nie potrafi robić zdjęć, robi wpełni powtarzalne i profesionalne zdjęcia. 

Reasumując OrbitVu wykorzystaliśmy do tego aby poustawiać proces robienia zdjęć. 

Z kolei proces publikacji został przejęty przez aplikacje EasyFoto która automatycznie podczas zakończenia sesji wysyła zdjęcia na serwer, kataloguje je, nadaje im unikalne SKU, lub SKU zadeklarowane przez klienta a następnie drukuje je na drukarce termicznje wraz z kodem kreskowym.

Gdy sesja została zakończona, zdjęcia wysłane na serwer, dostęp do zdjęć odbywa się przez przeglądarke internetowa, w przyjaznym i prostyp panelu. Użytkownik (fotograf) w zasadzie koncentruje się na dwóch zakładkach, Sesje i zdjęcia.

aplikacja do zarządzania zdjęciami w ecommerce

W zakładce sesja widzimy listę wszyskich sesji produktowych jakie użytkownicy wykonali, edytując sesję widzimy galerię wykonanych zdjęc. Z tego miejsca możemy nimi zarządzać.

widok galerii

Natychmiastowa publikacja online pozwala udostępniać nam zdjecia, sesje poprzez REST API innym narzędziom odpowiedzialnym za tworzenie i wystawianie oferty w internecie (PIM).

My poprzez API udostępnilismy zasoby aplikacji EasyFoto innej należącej do nas aplikacji EasyItem. 

Aplikacja EasyItem pozwala w łatwy i przyjemny sposób wystawić produkty na marketplecach.

W EasyItem po nadanym przez EasyFoto SKU ZACyQ6NyrfxJWe9th9ZrSQ wyszukujemy sesję w Easyitem

Tworzenie karty produktu Easyitem

Klikamy button utwórz pozycję, wybieramy kategorie parametry i karta produktu została utworzona. 

Prześledziliśmy cały proces robienia zdjęć, a następnie udostępniania ich osobom odpowiedzialnym za tworzenie kart produktów. Wszystko odbywa się w łatwy, szybki i przyjazny użytkownikowi sposób, a zdjęcia po przesłaniu sesji na serwer są natychmiast dostępne poprzez api dla innych palikacji służącym tworzeniu oferty w internecie.

Easyitem

Testuj Easyitem
za darmo przez 14 dni

Wypróbuj teraz